Girls World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Bine ati venit !


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Desenele Copilariei

4 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Desenele Copilariei Empty Desenele Copilariei 11/07/12, 11:59 am

Elyy

Elyy

Buna fetelor, am deschis acest topic pentru a discuta despre desenele animate ce ne-au luminat copilaria si ne-au infuientat intr-un mod placut vietile:x

Eu una fac parte din generatia ce a prin putin din FoxKids, si toata gama Jetix, dupa care a urmat Disney-ul.
Dupa ce toate starurile Disney mi-au invadat complet canalul preferat de desene animate am incepatat sa ma mai uit la TV. Copii de la 402, Viata cu Louie, Ce-i cu Andy?, toate acestea au disparut. Generatia noua care a aparut nu stiu daca vor avea ocazia sa se bucure de aceste desene, sau daca au auzit de ele macar. Tom si Jerry, Bax Banni si multi alti au facut parte din copilaria mea cat si din cea a altor persoane.

Ce parere aveti despre desenele din ziua de astazi? Sa facem o scurta comparatie adica ce preferam, Tom si Jerry pe care il cunoaste toata lumea si il iubeste pentru ca ne-a marcat copilaria si ne-a facut sa radem sau Phineas si Ferb (a fost primul care mi-a venit in minte)?

Eu acum cateva zile am inceput sa ma uit iar la TV deoarece am descoperit ca prind canalul Boomerang pe care pot revedea iar desenele preferate, bine nici chiar ce-i cu Andy, copii de la 402, sau restul, dar totusi ma pot uita la Looney Tunes, Scooby-doo, Familia Flinstoune si multe altele de care imi era foarte dor :X

2Desenele Copilariei Empty Re: Desenele Copilariei 11/07/12, 10:06 pm

Yuty

Yuty

Ely, pe Boomerang este si tom si jerry

Si eu m-am uitat la acele desene ...Si sa stii , acum la disney chennel , pe la nu stiu ce ora, incep spioanele.. Si la alea ma uitam... E drept, fete, acele desene au fost super , dar acum am inceput sa ma obijnuiesc cu aste... Nu ca astea ar fi mai frumoase... Crying or Very sad Vreau inapoi acele desene Crying or Very sad

3Desenele Copilariei Empty Re: Desenele Copilariei 12/07/12, 12:34 am

Elyy

Elyy

Stiu Yuty, pe Boomerng sunt foarte multe desene super, nu am stat sa le numar pe toate ca sa nu ma plictisesc.
Incep sa respect acum mai mult canalele celalalte, Minimax si Cartoon din cauza faptului ca desii s-au schimbat si ele putin cu timpul nu au mai introdus filme cel putin nu atat de mult, si au incercat sa ramana canalele de desene animate preferate ale copiilor, pe cand FokKids-ul, care asa se numea la inceput a trecut prin o tona de schimbari, s-a transformat din canal de desene animate in canal de filme. Inainte se dadea un film o data la 3 luni cu vrajitoarea Wendy si cu fantoma casper si altele, si toata lumea era foarte bucuroasa sa vada acel film, acum daca vrei filme du-te pe Disney ca gasesti o tona, eu una ma bucur cand mai baga un desen Laughing
Dar asta e, nu avem ce-i face, eu ma mai uit la desene pe net, Copii de la 402, Ce-i cu Andy, si multe altele, ca in vremurile de azi, tehnologia evolueaza dar netul ramane, vorba aia Idea

4Desenele Copilariei Empty Re: Desenele Copilariei 12/07/12, 05:20 am

Yuty

Yuty

Idea Idea Idea
Pe disney , desene animate ce mai sunt? phineas si ferb?
LE URASC!! No

5Desenele Copilariei Empty Re: Desenele Copilariei 13/07/12, 01:39 pm

Anelis

Anelis

Eu copilaria nu prea mi-am petrecut-o la Tv Exclamation !Nu stiam de calculator,televizor sau altceva!Stiam numai:"Mama,ma duc la Constanta"-bff a mea,ne cunoastem de cind eram mici de tot!Dar totusi,desenul meu preferat e Sailor Moon Mad ,il iubesc! Mad

6Desenele Copilariei Empty Re: Desenele Copilariei 17/07/12, 12:35 am

Emylya

Emylya

Desenele copilariei ... ah ce cuvinte frumoase Idea Pacat ca acum pe toate canalele de desene animate sunt numai seriale Sad si chiar foarte exagerate Idea
Oricum cei de pe CN (nu pot sa'l mai numesc in vreun fel Cartoon Network Neutral ) ne'au dat o mica gura de aer de la toate desenele alea de prost gust Shocked si dau acolo de 2 ori pe zi de la 9 la 10 si de la 18.40 la 19.40 cred Idea Macar atat ... ca e tot ceva decat sa nu le vezi deloc Crying or Very sad

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum